Novinky a aktuality > Letové zkoušky L 410 UVP-E20 za extrémních teplot
Novinky a aktuality

>> Letové zkoušky L 410 UVP-E20 za extrémních teplot

Byly ukončeny letové zkoušky letounu L 410 UVP-E20 s novými motory GE H80-200 a vrtulemi AV-725 za extrémních teplot

 

V rámci remotorizace letounu L 410 UVP-E20 novými motory GE H80-200 a vrtulemi AV-725 a s tím spojených nutných certifikací letounu u EASA, byla ukončena další fáze letových zkoušek (zkoušky letových výkonů a pohonné jednotky za extrémně vysokých okolních teplot +45°C až +50°C) ve Spojených arabských emirátech. Realizované zkoušky potvrdily naše očekávání ohledně zlepšení výkonů a letových vlastností ve velice náročných podmínkách  s novými pohonnými jednotkami. V průběhu certifikačních měřících letů se provedla všechna požadovaná měření dle schváleného programu, která prokázala, že letoun s novými pohonnými jednotkami má předpoklady pro ještě širší uplatnění v letecké dopravě v rámci své třídy. 

 

Dříve již byly realizovány zkoušky týkající se ověření pohonné jednotky, letových vlastností a výkonů za standardních podmínek a v těchto dnech již probíhají další fáze certifikačních zkoušek, které budou završeny měřením vnějšího hluku v září 2012. Všechny tyto zkoušky jsou dalším nezbytným krokem k úspěšné certifikaci letounu s novými pohonnými jednotkami u evropského leteckého úřadu EASA.

       

Přelet letounu za účelem letových zkoušek byl realizován po trati Kunovice-Bělehrad, Bělehrad- Mitiliny (na ostrově Lesvos), dále trať pokračovala přes Pafos (Kypr) do Luxoru. Letoun byl na přeletu bez přídavných (přeletových) nádrží, proto se tato skutečnost musela při plánování trati vzít v úvahu. Další etapa pokračovala do Mediny a následně pak do Rijádu. Cílovým letištěm byl Ras Al Khaimah.   Zpáteční trať se uskutečnila přes Ras Al Khaimah - Bahrain a dále pak Rijád a Medinu. Odsud do Šarm Al Šeiku a Larnaky. Poslední etapa vedla přes Mitiliny, Bělehrad a zpět do Kunovic.