Novinky a aktuality > Odletěl 50. letoun L410 UVP-E20 z produkce Aircraft Industries
Novinky a aktuality

>> Odletěl 50. letoun L410 UVP-E20 z produkce Aircraft Industries

50. odlet letounu

V neděli 28. dubna 2013 opustil naši továrnu 50. letoun z produkce Aircraft Industries. Je to padesátý vyrobený kus od doby, kdy v roce 2005 získala tato společnost nové majitele a s tím i svůj dnešní název.

 

Od roku 2005 putovala více než polovina produkce do Ruské Federace, která i nadále bude patřit k našim prioritním trhům. Ostatní letouny směřovaly do tradičních destinací jako je Jižní Amerika (Brazílie, Francouzská Guyana), Afrika (Alžír, Jihoafrická Republika, Rovníková Guinea, Džibuti ), Asie (Korea, Kazachstán), ale i Evropa (Slovensko, Bulharsko).

 

odlet 50. letounuZatím poslední, padesátý letoun, zamířil do autonomní Republiky Komi v severní části Ruské Federace.  Je to již třetí letoun pro tohoto zákazníka, který bude sloužit nejen pro standardní regionální přepravu cestujících, ale bude provozován jako víceúčelový, jelikož je vybaven instalací  para-kitu pro výsadkáře a sanitního kitu k využití jako letecká ambulance.

 

Úspěšné jubileum 50. odletu nově vyrobeného letounu se zájmem „slavila“ na firemním letišti i místní veřejnost, která aktivity jediného výrobce civilních dopravních letounů v České republice a zároveň jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu pečlivě sleduje.

 

odlet 50. letounu