Novinky a aktuality > Další odlet L410 UVP-E20 do Chabarovska
Novinky a aktuality

>> Další odlet L410 UVP-E20 do Chabarovska

V neděli 15. září 2013 byla místní veřejnost přizvána ke sledování dalšího odletu nového letounu L410 UVP-E20, který tentokrát zamířil do ruského Chabarovska. Letoun s výrobním číslem 2908 bude přepravovat pasažéry na tamních regionálních trasách. Letoun má novou pohonnou jednotku (motory GE H80-200 a vrtule AV-725),  je vybaven digitálními displeji EFIS a autopilotem. Interiér odlétajícího letounu je v pasažérské 19místné verzi,  pomocí posuvné přepážky lze variabilně měnit velikost jeho zavazadlového prostoru. Vzhledem k tomu, že cílové letiště je vzdálené 8 960 km, byla pro přelet do letounu instalována přídavná palivová nádrž. Posádku tentokrát tvořili piloti pan Sklenář a pan Orlita, které doprovází technik pan Náplava.

 

Vzhledem k tomu, že dodávka nového letounu byla realizována v době, kdy tamní region postihly velmi silné povodně, poslala společnost Aircraft Industries, a.s. s letounem rovněž 100 000,- RUB jako podporu pro řešení této situace.

 

Veřejnost měla při této příležitosti možnost prohlédnout si také interiér letounu Střední školy letecké, kterou výrobce provozuje a vychovává zde další generaci leteckých mechaniků.