O společnosti > Kdo jsme a náš závod
O společnosti

>> Kdo jsme a náš závod

Společnost Aircraft Industries, a.s. je největší český výrobce dopravních letounů s dlouholetou tradicí letecké výroby a počtem zaměstnanců kolem 1000 lidí. Naše široké portfolio činností, které zahrnuje komplexní výrobu letounu od obráběných a klempířských dílů, přes výrobu kabeláže a agregátů až po finální montáž letounů, je situováno v jednom výrobním závodě v Kunovicích na jihovýchodě České republiky.  Šíře našich výrobních kapacit a kvalita výrobních technologií nám umožňuje využít je rovněž v rámci řady výrobních kooperací

 

Hlavní činnosti společnosti

  • vývoj, výroba a prodej letounů L 410 UVP-E20 i L 410 NG 
  • servisní činnost a údržba pro letouny řady L 410, prodej náhradních dílů, modifikace
    a modernizace letounů, výrobní kooperace
  • výzkum a vývoj
  • provoz neveřejného mezinárodního letiště Kunovice a Střední školy letecké
  • školení pro piloty a pro pozemní personál údržby

 

Představujeme Vám náš výrobní závod, ve kterém najdete veškeré provozy zajišťující výše uvedené hlavní činnosti společnosti a to od řady výrobních hal až po administrativní budovy zajišťující nákup, prodej letounu i náhradních dílů a technickou podporu zákazníkům:

 

                

                                                           
 
              
       

 

lightbox

 

Naši zákazníci

Letouny řady L 410 slouží jak provozovatelům komerční letecké dopravy (regionálním aeroliniím), tak i vládním institucím, armádě nebo aeroklubům po celém světě.

 

Jsme členy

 

              

Moravský letecký klastr byl založen v roce 2010 a je sdružením leteckých podniků a vzdělávacích institucí propojených společným zájmem rozvíjet konkurenční letecký průmysl.

     

Asociace leteckých výrobců ČR má 35 členů, od finálních dodavatelů letadel a komplexních systémů, výrobců letadlových agregátů a zařízení až po malé specializované podniky.

 

   

 

 

 

Komora pro hospodářské styky se SNS, s.o.k. intenzivně spolupracuje se zastupitelskými úřady zájmových zemí, zejména Ruské federace, Ukrajiny, Běloruska, Kazachstánu, Ázerbájdžánu, Arménie i Uzbekistán a Tádžikistán. 

     

Svaz průmyslu a dopravy ČR je nestátní dobrovolnou nepolitickou organizací, sdružující    zaměstnavatele  a   podnikatele v ČR. 

 

 

     
 

Hospodářská komora ČR  zastupuje podnikatel-skou veřejnost, jejíž posláním je vytvářet příležitosti pro podnikání, prosazovat a podporovat opatření, která přispívají k rozvoji podnikání v ČR, a tím i k celkové ekonomické stabilitě státu.

     

National Business Aviation Assotiation prosazuje zájmy organizací v oblasti letectví pro obchodní účely ve Spojených státech a po celém světě.

 

   

 

  

  

 

Klub inovačních firem AIP ČR je dobrovolným zájmovým sdružením inovačních firem, jejichž podnikatelské aktivity se v převážné míře týkají technických, výrobkových, příp. procesních inovací a jejichž produkty jsou na těchto inovacích bezprostředně závislé.