Novinky a aktuality > Účastnili jsme se AIRSHOW CHINA 2014
Novinky a aktuality

>> Účastnili jsme se AIRSHOW CHINA 2014

Ve dnech 11. – 16. listopadu 2014 se naše společnost prezentovala v nám dosud málo známé Číně na veletrhu AirShow China 2014, a to v souladu se strategií podniku zaměřit se kromě stávajících i na nové trhy, zejména v oblasti jihovýchodní Asie. Náš podnik zde vystavoval v rámci samostatné české expozice spolu s dalšími českými výrobci letecké techniky, byli zde Evektor, TL-Ultralight, Unis, Jihlavan, F AIR a Kovosvit Mas.

 

Vzhledem ke své velikosti a do značné míry neomezeným zdrojům a možnostem Čína nemůže zůstat stranou zájmu žádné společnosti, která chce působit skutečně celosvětově.

 

V případě této země asi nikoho nepřekvapí velká čísla, nicméně pro informaci je třeba uvést, že výstavy se účastnily stovky vystavovatelů, včetně velké řady zahraničních firem a navštívily ji statisíce leteckých odborníků a návštěvníků z řad veřejnosti.

 

V Číně došlo v nedávné době k částečnému uvolnění leteckého prostoru pro civilní letectví. Toto uvolnění se zatím projevilo v oblasti sportovního létání.

Místní zájemci o letouny L 410 předpokládají prudký rozvoj regionální dopravy v Číně podporovaný místními státními orgány; současně se zájmem o naše letouny mnozí potenciální partneři deklarovali záměr do budoucna vybudovat linku na jejich výrobu v Číně, ačkoliv se na výstavě prezentoval domácí Harbin Y-12F, což je letoun stejné kategorie, jako je L 410.

 

I když naše společnost již učinila první nezbytné kroky, podle zkušeností českých i dalších zahraničních výrobců je prosazení se na čínském trhu běh na dlouhou trať.