Novinky a aktuality > Zúčastnili jsme se leteckého veletrhu AERO INDIA 2015
Novinky a aktuality

>> Zúčastnili jsme se leteckého veletrhu AERO INDIA 2015

Ve dnech 18. – 22. 2. 2015 se naše firma společně s naším indickým partnerem THE ESTD poprvé prezentovala jako jediný český zástupce na největší letecké a zbrojní výstavě AERO INDIA 2015, která se konala na vojenském letišti Yelahanka, poblíž třetího největšího města Indie,  Bangalore. Nepálská společnost Goma Air nám pro účely prezentace letounu L 410 na této výstavě zapůjčila svůj nový letoun, který bylo možno představit zájemcům přímo na letištní ploše.

 

lightbox

 

První den výstavy byl stánek naší společnosti slavnostně otevřen přestřihnutím pásky, což oficiálně provedl ministr obrany České republiky, Martin Stropnický, společně s velvyslancem České republiky v Indii, Miloslavem Staškem a obchodním ředitelem naší společnosti, Miroslavem Kožíškem. Náš stánek navštívila současně česká delegace představitelů státu, podnikatelů a médií, mimo jiné také velitel Vzdušných sil Armády ČR, brigádní generál Libor Štefánik, vojenský přidělenec v Indii a další významné osobnosti. Na základě dlouhodobých jednání a speciálního pozvání si čas na návštěvu stánku a prohlídku letounu našel také ministr obrany Indie se svým pracovním týmem a představiteli vládní a politické garnitury státu Andhrapradesh.

 

lightbox

 

Z důvodu nedostatečné infrastruktury a stále se zvyšujícího významu místní regionální dopravy se L 410 jeví pro Indii jako velmi zajímavý produkt. To potvrdil také zájem řady indických společností o prohlídku letounu, bylo vedeno mnoho jednání o konkrétních dodávkách, ale také byly sjednány další schůzky s představiteli některých států, kde je naším cílem přesvědčit vlády o zajištění finanční podpory regionálním přepravcům. Výhledy obchodního úseku jsou optimistické, zdá se, že po dlouhé ekonomické stagnaci se podařilo Indii nastartovat nové investice. Této situace je třeba využít a prosadit se na trhu. Vzhledem k výrazným specifikům obchodování s asijskými státy a s Indií zvlášť, je před námi ještě hodně trpělivé práce, než se podaří naše plány uskutečnit, ale věříme, že již v letošním roce budeme slavit první dílčí úspěch.   

 

lightbox