Novinky a aktuality > Slavnostní předání letadla v Bangladéši
Novinky a aktuality

>> Slavnostní předání letadla v Bangladéši

Dne 27. května 2015 se ve městě Dháka na letecké základně Bashar v Teygaonu uskutečnilo slavnostní předání dvou dopravních letounů L 410 UVP-E20 vojenskému leteckému parku Bangladéše, kterého se zhostila předsedkyně vlády Bangladéše Sheikh Hasina. Za společnost Aircraft Industries, a.s. se tohoto slavnostního aktu zúčastnil obchodní ředitel pro Rusko Sergej Martynov, hlavní konstruktér Miroslav Pešák a vedoucí referentka prodeje Yulia Pishtkova.

 

Třetí letoun bude Vojenským leteckým silám dodán v červnu. Dne 26. června 2014 Bangladéšská vláda schválila nákup letadel L410 UVP-E20, které splňují požadavky kladené na dopravní a výcvikový letoun pro účely Vojenských leteckých sil Bangladéše. V návaznosti na to, dne 15. dubna 2015 zahájil svou činnost 103. Letecký dopravní výcvikový útvar, který bude provozovat tři letadla vyrobené naším závodem. Čtyři piloti a dvacet tři leteckých inženýrů se podrobilo důkladnému výcviku na našem závodě. Letadlo bude sloužit především pro rekvalifikaci a výcvik instruktorů, pilotů a pozemního personálů. Kromě toho bude letoun využíván pro pátrací a záchranné operace, výsadkáře a jako letecká ambulance.

 

Předsedkyně vlády Bangladéše, Sheikh Hasina, jako čestný host velkolepého obřadu ve svém slavnostním projevu požádala příslušníky Vojenských leteckých sil, aby věnovali zvýšenou pozornost a odpovědnost zajištění bezpečnosti a údržby letadel. Závěrem svého projevu předala klíče od dopravního a výcvikového letounu L410 UVP-E20 veliteli leteckého útvaru Rashidovi Ahmed Siddiqui a rozkrojila slavnostní dort. Poté velitel leteckého útvaru Rashid Ahmed Siddiqui na znamení velké úcty a vděčnosti paní Hasině předal model letadla.

 

Dodávka výše zmíněných letounů s inovovanou avionikou (podrobněji zde) Vojenským leteckým silám Bangladéše je pro nás významnou zakázkou a věříme, že nový provozovatel s nimi bude spokojen a budou tak výbornou referencí pro ostatní zájemce o tento produkt v regionu.

 

 

 lightbox

Zástupci společnosti AI (zleva: Yulia Pishtkova, Sergej Martynov, Miroslav Pešák) a velitel leteckého útvaru Vojenských leteckých sil Bangladéše Rašed Achmed Siddiki jako druhý zprava

 

 lightbox

Obchodní ředitel pro Rusko Sergej Martynov vpravo a vice-maršál letectví Masihuzzaman Sernibad vlevo