Novinky a aktuality > Společnost Aircraft Industries udělala velký krok k otevření čínského trhu
Novinky a aktuality

>> Společnost Aircraft Industries udělala velký krok k otevření čínského trhu

Dne 30. března 2016 u příležitosti konání Česko-čínského ekonomického fóra na pražském Žofíně za účasti prezidentů obou zemí, Si Ťin-pchinga  a Miloše Zemana, podepsala společnost Aircraft Industries, a.s. memorandum o porozumění ve věci dodání 20 letounů L 410 UVP-E20 v průběhu 5 let na celkovou částku více než 126 milionů dolarů s čínskou společnosti China Aviation Supplies Holding Company (CASC).

 

Společnost CASC je oficiálním dovozcem zahraničních letadel do Číny. V srpnu 2015 v  Moskvě v rámci letecké výstavy MAKS byla podepsána dohoda o spolupráci mezi Aircraft Industries, a.s. a čínskou společnosti China General Aviation Supplies Company (dceřiná společnost CASC) ohledně podpory prodeje L 410 na trhu v ČLR, včetně podpory pro získání certifikátu o letové způsobilosti platné pro čínské teritorium. Podepsání smlouvy ze dne 30. března 2016 v Praze je prvním praktickým výsledkem této spolupráce.

 

Příjemcem letadel je Sin-ťiangská letecká společnost všeobecného určení, která je součástí Sin-ťiangského výrobně stavebního komplexu. Letoun L 410 UVP-E20 se svými leteckými vlastnostmi, včetně možnosti provozování v náročných klimatických podmínkách, zcela odpovídá potřebám Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang. Provozní zkušenosti L 410 ověřené během několika desítek let v ruské Sibiři a na Dálném východě jsou dostatečným důkazem této skutečnosti.

 

Závaznou smlouvu na dodávku prvních pěti letadel plánujeme zrealizovat již v roce 2016. Důležitou podmínkou pro realizaci tohoto projektu je schválení certifikátů letadla L 410 čínským úřadem civilního letectví. Odpovídající žádost, generální ředitelka Aircraft Industries, a.s. adresovala na předsedu ČLR Si Jinping při podepsáni memoranda v Praze.

 

Kromě memoranda o spolupráci, mezi společnosti Aircraft Industries, a.s. Sin-ťiangským výrobně stavebním komplexem je uzavřená dohoda o průmyslové spolupráci, která předpokládá vytvoření centra dodávek a servisního centra pro L 410 a také výcvikového střediska pro piloty a techniky ve městě Shihezi (Ujgurská autonomní oblast Sin-ťiang).

 

lightbox

 

Následujícího dne 31. března 2016 náš výrobní závod v Kunovicích navštívila 5členná delegace z Čínské lidové republiky v čele s představiteli společnosti China Aviation Supplies Holding Company (CASC), letecké společnosti pro všeobecné účely Sin-ťiang a představiteli Sin-ťiangského výrobně stavebního komplexu.

 

lightbox

 

lightbox

 

Čínští hosté se osobně seznámili s organizací výroby a projednali praktickou realizaci dříve podepsaných dokumentů – memoranda o porozumění se společností CASC o dodání 20 letounů L 410 UVP-E20 pro Sin-ťiangskou leteckou společnost všeobecného určení, jakož i dohody o průmyslové spolupráce, která předpokládá vytvoření centra dodávek, servisního centra pro L 410 a také školicího střediska pro výcvik pilotů a technických odborníků ve městě Shihezi.

 

lightbox

 

Úroveň organizace výroby v Aircraft Industries, a.s. byla zástupci čínské delegace velmi pozitivně hodnocena a delegáti opětovně potvrdili svůj skutečný zájem o co nejrychlejší koupi pěti letadel z první série dodávek.

 

lightbox