Novinky a aktuality > Odlétáme na prázdniny 2017
Novinky a aktuality

>> Odlétáme na prázdniny 2017

V sobotu 24. 6. 2017 od 10.00 proběhla v areálu Slováckého aeroklubu a v leteckém muzeu za krásného letního počasí tradiční akce Odlétáme na prázdniny 2017, která letos nesla podtitul „Military den Kunovice“.   

 

Letecká akce byla zaměřena především pro děti a mládež ze Zlínského kraje a okolí, ale vzhledem k bohatému programu a zajímavým exponátům si na své přišli i dospělí návštěvníci. Po oficiálním zahájení v 11:00 hod. v areálu Slováckého aeroklubu na nádvoří před hangáry se v rámci dynamických ukázek představila například Aktivní záloha Armády ČR a k vidění byly mimo jiné i ukázky vojenské techniky (např. tank T-34). Letecké muzeum slavnostně představilo svůj nejnovější exponát – unikátní bitevní prototyp letounu „Turbočmelák“ Zlin Z-37TM (Turbo Military), který prošel kompletní rekonstrukcí a byl zrestaurován do podoby, v níž procházel vojenskými zkouškami. Veřejnost měla možnost prohlédnout si také jindy nepřístupný letoun TU-154M reg. č. 1016 „Naganský expres“. Samozřejmě nechyběla ani ukázka L 410, ve které se návštěvníci mohli i proletět. Ohlasy na absolvovaný vyhlídkový let byly jen pozitivní.

 

Za naši společnost se akce zúčastnila Ing. Markéta Mazáčová, asistentka GŘ a Bc. et Mgr. Anna Moysh, MA, referent prodeje a zahraničních kooperací, které návštěvníkům v našem prezentačním stanu poskytovaly informace o společnosti a L 410 a rozdávaly drobné předměty dětem. Akci také již tradičně podpořil i náš hasičský sbor, který pro děti připravil řadu zajímavých soutěží.

 

lightbox  lightbox

lightbox lightbox

lightbox