Novinky a aktuality > Letecko-technická konference ruských provozovatelů letounu L 410 UVP-E20
Novinky a aktuality

>> Letecko-technická konference ruských provozovatelů letounu L 410 UVP-E20

Ve dnech 17. – 18. dubna 2018 proběhla v naší společnosti v pořadí již pátá letecko-technická konference ruských provozovatelů letounu L 410 UVP-E20. Tradičně byly  projednávané aktuální otázky spojené s provozem a údržbou těchto letadel, motorů a vrtulí. Hlavním cílem každoroční konference zůstává vylepšování poprodejní kooperace provozovatelů, našeho závodu, společnosti GEAC vyrábějící motory a výrobce vrtulí Aviapropeler.

 

Ředitel prodeje pro Rusko a země SNS Sergey Martynov zahájil konferenci s informacemi o vyřešených problémech, na které bylo poukázáno při loňském setkání. Provozovatelé se podělili o své problémy, se kterými se potkávají během provozu letounů.

 

Vzhledem k tomu, že společnost PJSC NAZ "Sokol" přestala být autorizovaným servisním centrem společnosti GE Aviation a servisním střediskem společnosti AVIA PROPELLER LTD v Rusku, tentokrát se na konferenci zúčastnili zástupci společnosti Uralského závodu civilního letectví (UZGA), který nedávno obdržel certifikát pro FAP-285 a na základě něhož bylo vytvořeno jediné středisko pro opravy a údržbu letounů L 410 a laboratorního vybavení.

 

V roce 2017 do rodiny provozovatelů přišla nová letecká společnost „Sibiřské lehké letectví“, která získala dvě letadla L 410 UVP-E20 prostřednictvím Státní dopravní leasingové společnosti (PJSC „GTLK“). Dvě letadla L 410 UVP-E20 prostřednictvím společnosti GTLK koupil další z naších „starých přátel“ - „Druhá Archangelská sjednocená eskadra“, a.s., která provozuje L 410 již od sovětských časů. Od roku 2009, kdy naše letadlo L 410 UVP-E20 obdrželo ruský certifikát, bylo ​do ​Ruské federace již dodáno 68 letadel.

 

lightbox  lightbox

lightbox  lightbox